BAŞARILI İKİZLER.............

Aferin ikizlere

2005 Üniversite Giriş Sınavları’nda yüksek puan alarak dereceye giren ve Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan ikizler Tuba ve Osman Karakılıç’ın anne ve babası çocukları ile gurur duyduklarını söyledi.

AİLESİNİN GURURLARI OLDU
Her ikisi de inşaat mühendisi olan Yalçın Ömer ve Nurhan Karakılıç çiftinin ikiz çocukları Osman ve Tuba Karakılıç’ın başarıları ailelerinin gururu oldu. 17 yaşındaki ikizler Osman ve Tuba, Kastamonu Özel Aral Fen İlköğretim Okulu’nu birincilikle bitirdi. Daha sonra girdikleri LGS’de Osman, Konya Meram Fen Lisesi’ni, Tuba ise Kayseri Fen Lisesi’ni kazandı. Ancak ailesi ikizlerini Konya Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi’ne kayıt ettirdi ve kendileri de tayinlerini Konya’ya yaptırdı.

BAŞARI GRAFİKLERİ YÜKSELDİ
Çocuklarının eğitimi için Konya’ya tayin olan inşaat mühendisi anne ve babanın gururu olan ikizlerden Osman Karakılıç 3 yıl boyunca Konya Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi’nde yatılı olarak okudu. Ailelerinin destekleri, okul, dershane ve arkadaşları ile birlikte ekip çalışması ile hazırlandıkları Üniversite Giriş Sınavları’nda, Osman 371.267, Tuba ise 371.644 puan alarak Türkiye’de binlerce öğrencinin hayal ettiği başarı ile Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

(http://www.merhabagazetesi.com.tr den 08.09.2005 haberi)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !