MODACI ARZU KAPROL'ÜN İKİZLERİ.........................

İkiz bebek büyütmek zor olacak

Modacı Arzu Kaprol, tatlı bir telaş içinde. Bir yandan temmuz ayında düzenleyeceği "Inside İstanbul" defilesi için çalışan, bir yandan da 2 ay sonra doğacak ikiz bebekleri için hazırlıklar yapan Kaprol, zor bir hamilelik geçirmiyor. Fazla kilo almayan anne adayı, aşırı derecede alıngan olduğunu söylüyor.

***


Önce defile, sonra doğum

Avrupa basınından çok sayıda gazetecinin izleyeceği 13 Temmuz'daki "Inside İstanbul" defilesine hazırlanan tasarımcı Arzu Kaprol, diğer taraftan ikiz bebek annesi olacağı günü iple çekiyor
* Çok önemli bir defileye hazırlanıyorsunuz ve 7 aylık hamilesiniz. Nasıl hissediyorsunuz kendinizi? Yorgun ama mutluyum. İkizleri dört gözle beklerken, defile günü bana bir sürpriz yapmamaları için de dua ediyorum.

* İkizleriniz olacağını öğrendiğinizde tepkiniz ne oldu?
Ben hep ikiz çocuğum olsun isterdim ama ikisinin de erkek olabileceğini hiç bir zaman hesaba katmamıştım. Bu beni biraz şaşırttı doğrusu, ama sağlık olmalarından başka hiçbir şey düşünemiyorum şimdi. Bakalım, göreceğiz.

* İstediğiniz bir dönemde mi hamile kaldınız?
Açıkcası çocuk için hiç bir zaman uygun bir zaman değil, diye düşünüyorum. Ama biz 8 yılllık evliydik ve artık olsun istedik.

* Çocuk sahibi olmaya karşı oldunuz mu hiç?
Hayır, sadece işlerim biraz daha rahatlasın, belli bir düzene otursun istiyordum. Ben insanın var olma sebebinin çocuk doğurmak olduğunu düşünüyorum. Bu doğru bir yaşam amacı. Ama sokaktan geçen çocukları seven, onları mıncıklayan biri de olmadım hiç. Bir gün çocuk sahibi olacaktım, doğurmamayı hiç düşünmedim.

* Anne olmanın ürküten bir tarafı var mı sizi?
Ben olayın henüz çok farkında değilim açıkcası, yoksa biraz daha korkmam gerekirdi herhalde. Şimdilik çok memnunum hayatımdan.

* Hamilelik sizi sadece fiziksel değil, duygusal olarak da değiştirdi mi?
Sanırım, biraz daha alıngan ve duygusal oldum. Garip biçimde hassaslaşıyor insan. Eşimin daha çok kaprisimi çektiği söylenebilir bu dönemde.

* Çalışma temponuzu etkiliyor mu?
Ben hayatımda çok fazla şey değiştirmedim hamileyim diye. Sadece bir şeye konsantre olursanız, bu sizin veriminizi de, mutluluğunuzu da engelliyor. Sadece biraz daha yavaş hareket ediyorum. Bir de çok geç yatardım, şimdi ister istemez uykum geliyor. Eskiden uyku saatim 03.00'tü, şimdi 24.00 gibi uyuyorum. Aslında normale döndüm diyebiliriz.

* Gayet formda görünüyorsunuz, yediklerinize çok dikkat ettiniz mi?
Açıkcası dikkat etmedim. Tabii ki belirli gıdaları almaya özen gösterdim ama hiç aşermedim, canım hiçbir şey çekmedi. Tam tersi ben eskiden daha çok yerdim ama şimdi yiyemiyorum. Gerçi 7 ayda, 8 kilo aldım ama ikiz bebek için az sayılıyor.

* Hamileyken kıyafet bulmak güçtür. Kendiniz için de bir şeyler tasarladınız mı?
İstediğim her şeyi yapamadım ama hazır elim değmişken, bir şeyler hazırladım tabii. Mağazalardan da aldığım şeyler oldu. Ama kıyafet bulmak zor gerçekten.

*
Ne de olsa kendi mesleğiniz, ikizleri de siz giydirirsiniz belki... Bilemiyorum, odalarına bile henüz yeni karar veriyoruz. İsterim tabii bir şeyler yapmak ama vaktim olur mu bilmiyorum. Ama ufak tefek bir şeyler yaparım herhalde, duramam. Mesela kendime t-şörtler yapmayı düşünüyorum, üzerinde "Baby on board" falan yazan...

(SABAH GAZETESİ HABERİ 26.06.2004)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !